Upcoming Events

Upcoming events are listed on this page while events that have ended can be shown on the Past Events page. You can also show a Monthly Calendar. Events can be set to recur automatically with Church Content Pro.

oct. 4, 2022

Întâlnire cu tinerii din județ

Una dintre cele mai bune vești ale Bibliei este aceea că Dumnezeu iubește adolescenții și tinerii! Și, în virtutea acestei iubiri, Se apropie de aceștia, dorind să le facă bine, mântuindu-i și lucrând în ei un caracter frumos, plin de virtuți. De asemenea, o altă veste bună este aceea că Dumnezeu cunoaște „limbajul generației tinere” și îi vorbește acesteia astfel încât să poată înțeles. În fiecare marți seara, de la ora 19:00, în locașul de cult al Bisericii Betel, zeci…
oct. 6, 2022

Seară de rugăciune

Șansa de dezvoltare spirituală a fiecărei biserici și a fiecărui individ este Dumnezeu Însuși, de aceea în comunitatea noastră, fiecare primă joi din lună o dedicăm rugăciunii pentru creștere spirituală și relații puternice între membrii bisericii. Este uimitor să-L vedem pe Dumnezeu implicându-Se și lucrând în noi și între noi, în urma rugăciunilor poporului Său! Faceți-vă timp și rugați-vă împreună cu noi!
oct. 9, 2022

Părtășie de dimineață

Fiecare dimineață de duminică este o sărbătoare pentru comunitatea noastră! E un privilegiu să-L întâlnim pe Domnul nostru în închinarea poporului Său, în celebrarea Mesei Sale și în predicarea Cuvântului Său. De aceea, vă invităm cu entuziasm să fiți alături de noi, ori de câte ori puteți!
oct. 9, 2022

Părtășie de seară

Fiecare seară de duminică este o sărbătoare pentru comunitatea noastră! E un privilegiu să-L întâlnim pe Domnul nostru în închinarea poporului Său, în celebrarea Mesei Sale și în predicarea Cuvântului Său. De aceea, vă invităm cu entuziasm să fiți alături de noi, ori de câte ori puteți!
oct. 13, 2022

Seară de rugăciune

Expansiunea Evangheliei în cartierul nostru este imposibilă fără lucrarea Duhului Sfânt, pe care o dorim puternică și pentru care ne rugăm în cadrul celei de-a doua seri de joi din lună. Intensitatea păcatului în viețile semenilor noștri este atât de mare încât e nevoie de eliberatoarea intervenție divină pentru mântuirea lor. Pentru asta strigăm la Dumnezeu și ne bucurăm când El ne ascultă adăugând și alte suflete la poporul Său. Fiți parte cu noi la aceste servicii!