Programe biserică

apr. 18, 2024

Seară de rugăciune

Seară de rugăciune pentru relații frumoase în familiile bisericii. Trebuie să recunoaștem cu tristețe că societatea în care trăim desconsideră familia și disprețuiește valorile ei. Este imposibil, într-un astfel de context, independent de Dumnezeu, să asigurăm stabilitatea căminelor noastre. De aceea, a treia joi din lună, seara, ne unim la rugăciune pentru ca ajutorul divin să ne fie o constantă zilnică a vieții de familie.Dacă îți pasă de familia ta, vino și tu cu noi la rugăciune!
apr. 21, 2024

Părtășie de dimineață

Fiecare dimineață de duminică este o sărbătoare pentru comunitatea noastră! E un privilegiu să-L întâlnim pe Domnul nostru în închinarea poporului Său, în celebrarea Mesei Sale și în predicarea Cuvântului Său. De aceea, vă invităm cu entuziasm să fiți alături de noi, ori de câte ori puteți!
apr. 21, 2024

Părtășie de seară

Fiecare seară de duminică este o sărbătoare pentru comunitatea noastră! E un privilegiu să-L întâlnim pe Domnul nostru în închinarea poporului Său, în celebrarea Mesei Sale și în predicarea Cuvântului Său. De aceea, vă invităm cu entuziasm să fiți alături de noi, ori de câte ori puteți!
apr. 25, 2024

Seară de rugăciune

Seară de rugăciune pentru copiii, adolescenții și tinerii bisericii. Uitându-ne la vremurile pe care le trăim, vremuri dominate de regresul moralității și decenței și, uitându-ne apoi la copiii, adolescenții și tinerii din familiile noastre, ne trezim rostind aproape instantaneu: În ce vremuri ați venit pe lume! Ne simțim tot mai incapabili de a-i ajuta să stea lângă valorile adevărate, așa că înțelegem și la acest capitol cât de dependenți suntem de Dumnezeu. În fiecare a patra joi din lună, ne…
mai 2, 2024

Seară de rugăciune

Șansa de dezvoltare spirituală a fiecărei biserici și a fiecărui individ, este Dumnezeu Însuși, de aceea, în comunitatea noastră, fiecare primă joi din lună o dedicăm rugăciunii pentru creștere spirituală și relații puternice între membrii bisericii. Este uimitor să-L vedem pe Dumnezeu implicându-Se și lucrând în noi și între noi, în urma rugăciunilor poporului Său! Faceți-vă timp și rugați-vă împreună cu noi!
mai 9, 2024

Seară de rugăciune

Expansiunea Evangheliei în cartierul nostru este imposibilă fără lucrarea Duhului Sfânt, pe care o dorim puternică și pentru care ne rugăm în cadrul celei de-a doua seri de joi din lună. Intensitatea păcatului în viețile semenilor noștri este atât de mare încât e nevoie de eliberatoarea intervenție divină pentru mântuirea lor. Pentru asta strigăm la Dumnezeu și ne bucurăm când El ne ascultă adăugând și alte suflete la poporul Său. Fiți parte cu noi la aceste servicii!