Închină-te în BETEL

Vizitează-ne!
Suntem bucuroși să te întâlnim!

Detalii locație

Str. Căpitan Grigore Andrei, Nr. 2, 720144, Suceava

Ești nou aici?

Te așteptăm să ne vizitezi în această duminică

Articole

Promisiunile lui Dumnezeu

„Adevărat, adevărat vă spun că, dacă grăuntele de grâu care a căzut pe pământ nu moare, rămâne singur, dar dacă moare, aduce multă roadă.” (Ioan 12:24)

Promisiunile lui Dumnezeu

„Te-ai suit pe înălțime, ai luat prinși de război, ai luat în dar oameni, cei răzvrătiți vor locui și ei lângă Domnul Dumnezeu.” (Psalmul 68:18)

Promisiunile lui Dumnezeu

„Ba mai mult, ne bucurăm chiar și în necazurile noastre, căci știm că necazul aduce răbdare, răbdarea aduce biruință în încercare, iar biruința aceasta aduce nădejdea.” Romani 5:3-4

Concursul biblic TIMOTEI

Dacă ai între 7 și 19 ani, concursul Timotei ți se adresează!

Citește și memorează Cuvântul lui Dumnezeu, singura Carte care transformă viața și schimbă destinul veșnic!

1 Tesaloniceni 5:23-24

Dumnezeul păcii să vă sfinţească El Însuşi pe deplin; şi duhul vostru, sufletul vostru şi trupul vostru să fie păzite întregi, fără prihană la venirea Domnului nostru Isus Hristos.
Cel ce v-a chemat este credincios şi va face lucrul acesta.

Dăruiește pentru lucrarea bisericii

Dacă în lista noastră de priorități așezăm și Împărăția lui Dumnezeu, vom face investiții cu rezultatele cărora ne vom întâlni în veșnicie.

În consecință, te invităm să fii parte a unui proiect cu perspectivă eternă: înaintarea Împărăției lui Dumnezeu prin Biserica „Betel” Suceava!

Poți fi partener împreună cu noi, în lucrarea lui Dumnezeu, implicându-te printr-o donație.